powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.

Budynki domy chałupy.

wtorek, 07 kwietnia 2015Od Siewierza jechał wóz,
Malowane panny wiózł,
Wszystkie pięknie wystrojone.
Chciałbyś jedną mieć za żonę.

Widok na zamek w Siewierzu. Pozdrawiam Cover.


sobota, 21 lutego 2015W Krakowie jak w niebie
każdy kontent ale z siebie.
                             Aleksander Fredro

Pozdrawiam. Cover

Kościół z innej perspektywy
Kościół Mariacki widziany inaczej.


środa, 21 stycznia 2015Budynki, domy, chałupy. Sentencja:

Poszedł żuczek za chałupkę
Zdjął majteczki zrobił kupkę
I przygląda się tej kupce
Jaki ciężar nosił w dupce
Żuczku, żuczku, coś ty zrobił
Gównem chatkę przyozdobił.

....przechodzimy , przechodzimy... po prawej chałupa rolnika z Wierchomli Wielkiej z roku 1899, osadzona na kamiennym fundamencie, bo chłopa było stać! Próg wysoki z kamiennym schodkiem, pod którym mieszkały Dola i Niedola, którym złożono w ofierze i zakopano pod progiem czarnego koguta. Należy pamiętać, że na progu witać się nie wolno, bo to nieszczęście sprowadza.
Na progu jeść nie wolno, bo nie wyjdziesz z długów.
Podawać komu napój przez próg nie godzi się, pić trzeba przed albo za progiem. Nie można wody wylewać przez okno ani przez próg, bo tym sposobem oblewa się anioła stojącego na straży.
Przed chałupą stylizowany płotek, miejscowego twórcy, mistrza płotkowego Oszczepnika. Za płotkiem zwykle rosło ziele ozdobne typu kwiatki. Po lewej od drzwi ława regionalna typu decha na nogach. Długość ławy świadczy, iż wielu chętnie pod tą chałupa wysiadywało.... przechodzimy dalej....


piątek, 05 grudnia 2014Obrazek z cerkwią. Taki zarys ma cerkiew w Powroźniku. Bardzo fajne rzeczy w środku, polecam obejrzeć foty w necie. Poniżej Świątek, który siedzi przy tej cerkwi. Cover.  


wtorek, 05 sierpnia 2014Lanckorona. Kiedyś już była na blogu o TU. Był jeszcze malunek, który wszyscy znają: TAKI. A tym razem takie dwa budynki gospodarcze, jeden może robić za garaż. A drugi za pozostałość czasów dawnych, ale nie bardzo. Nuda letnia w kadrze, ale co tam i tak mało kto zagląda. Cover.
czwartek, 13 marca 2014Patria. Oczko w głowie Jana Kiepury. Wybudowana w 1933, za około 3 mln. zł. Posiadała, instalacje elektryczną i radiową, windy, centralne ogrzewanie, centrale telefoniczną, meble z mahoniu, a hol i recepcje wyłożoną marmurem i alabastrem. Marmury i alabastry zachowały się. Brunetki, blondynki….

Cover.

wtorek, 14 stycznia 2014

         

Ciekawostka z Krynicy Zdrój. Maleństwo wciśnięte między inne, większe domy. Trochę się zestarzał, ale forma zgrabna.

Kwestia wymiany linków:
Jeśli link do tego bloga znajduje się na Twoim blogu, a nie ma tutaj linka do Ciebie, poinformuj redakcję najlepiej w komentarzach. Redakcja naprawi to niedopatrzenie i odwdzięczy się linkiem.środa, 04 grudnia 2013Zamek w Suchej Beskidzkiej, jak każdy zamek u nas ma ciekawą historię, kilku właścicieli, swoje upadki i wzloty. Ostatnio jest w okresie odnawiania, więc w fazie wzlotu. Na zamku można zobaczyć ciekawy zbiór malarstwa i różne regionalia. Po zamkach różnych pojawiają się „białe damy”, tu pojawia się czarna a raczej ubrana na czarno Anna Wielopolska. Lubiła wyprawiać się na zbójów, złapanych uśmiercała.


poniedziałek, 23 września 2013Zamość to nie tylko kamieniczki w rynku, to także te uliczke dalej. Oto Polska właśnie, bogatą historię stanu kamienicy można znaleźć w necie. Zjęcie jest archiwalne więc może do dzisiaj coś się zmieniło, tego nie wiem. Oby na lepsze, bo taki stan to żadna chluba.


sobota, 24 sierpnia 2013Lubelski lukier. Lukier zawsze powinien być na zewnątrz, ale w środku też smakowicie, już o tym wspominałem tutaj .
Ten sam lukier, smacznego życze.  


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi