powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
wtorek, 11 lutego 2014Kolorowe słodkości, bo jednym już jest słodko i kolorowo a innym może dopiero będzie. No i czas szarzyzny za oknem. Takie tam.
Cover.


20:57, cover_w
Link Komentarze (8) »
czwartek, 06 lutego 2014


Miejski detal historyczny. Zabytkowa kamienica zamojska. A ta rzeźba to Kazimierz Jagiellończyk zwany Świętym, jest jedynym świętym tego imienia. Syn Kazimierza Jagiellończyk IV i Elżbiety Rakuszanki. W 1960 kawałki świętego wysłano kawalerom maltańskim bo sobie obrali go na patrona. Kamienica powstała w 1604, ale była przebudowywana. Ciekawe czy Kazimierz by się poznał, że to on ?

Cover.


sobota, 01 lutego 2014Trochę sztuki na blogu, rzeźba będąca hołdem jednego rzeźbiarza dla innego. Alfred August Janniot składa hołd staremu mistrzowi Jeanowi Goujon. Wszystko z wapienia, częściowo polichromia o fajnych wymiarach 220 x 235x 129. Jak ktoś ma kawałek reprezentacyjnego korytarza to w sam raz. Ujęcie nie najlepsze, ale innego nie mam.   Cover.


sobota, 25 stycznia 2014A dzisiaj obrazek bez komentarza, bo i komentarz tu zbyteczny. Nieprawdaż?
Ale jakby ktoś chciał swój komentarz wpisać, pod ta notką, to proszę bardzo, zapraszam. Cover.18:47, cover_w
Link Komentarze (6) »
niedziela, 19 stycznia 2014Kawałek architektury miejskiej z ciepłego kraju. Jedne domy są zamieszkałe a inne nie, wiatr targa firankami. To pozostałość po czasach reżimowych junt wojskowych. W wielu miejscach wiszą flagi, na balkonach, oknach, elewacjach i wcale nie jest to jakiś dzień święta narodowego, ot zwyczajny powszedni dzień. I te flagi nie są pobazgrane napisami jak to na prowincji bywa. Widok od strony Rue de Flores w kierunku Rue Mouzinho da Silvera i Rua da Bainharia ;))


wtorek, 14 stycznia 2014

         

Ciekawostka z Krynicy Zdrój. Maleństwo wciśnięte między inne, większe domy. Trochę się zestarzał, ale forma zgrabna.

Kwestia wymiany linków:
Jeśli link do tego bloga znajduje się na Twoim blogu, a nie ma tutaj linka do Ciebie, poinformuj redakcję najlepiej w komentarzach. Redakcja naprawi to niedopatrzenie i odwdzięczy się linkiem.wtorek, 07 stycznia 2014Ludzie wokół mnie, w miejskim zgiełku
Przechodzą, przebiegają, tupią lub szurają.
Ludzie wokół mnie, a ja na krzesełku
Siedzę, aparatem migając, patrzę jak się oddalają.
                                                                Cover

p.s Wszyscy sobie poszli to i ja, noga za nogą
     Wlekę się za nimi, bo już nie ma nikogo.

                                                                Cover


czwartek, 02 stycznia 2014Jakoś trzeba zacząć ten nowy rok.
Może wystrzałem z armaty? Nie do końca wprawdzie podzielam opcję radosnego opijania faktu, że upłynął już kolejny okres czasu i już się nie wróci a ja jestem niestety, ale starszy. Ale cóż, taka kolej rzeczy świata tego.
Marudzę? Nooo.., może. W końcu jestem starszy. A czym człowiek starszy tym, bardziej zrzędny się staje, podobno. No to jestem usprawiedliwiony. Słownik języka polskiego: zrzęda - człowiek marudny, zgryźliwy; tetryk, maruda, malkontent. Witam w 2014!
Wszystkim zaglądającym a szczególnie komentującym życzę Wszystkiego Najlepszego w 2014. Cover


wtorek, 24 grudnia 2013Wesołych Świąt.
Powyżej rzeźbiony tryptyk ołtarzowy z Bardejova. Ołtarz był ufundowany przez cech tkaczy a powstał w latach 1480-1490. Centralnie klęcząca Maria, malutki Jezus i pięć aniołów a w tle miasto, góry, pasterze. Dookoła święte: Barbara, Dorota, Katarzyna i Małgorzata. Ale która jest, która to już nie pamiętam. A poniżej trzej królowie i anioły, no i jeszcze cztery malowane sceny z życia Marii Panny. Prawa strona góra, wymalowana rzeź niewiniątek… z całym okrucieństwem…
Wesołych Świąt jeszcze raz.


poniedziałek, 16 grudnia 2013Spała, ale czujnie. Jedno oko otworzyła, gdy szelest ja doszedł. Spokojnie okiem łypnęła i znów drzemkę ucięła. Na żywo jednak to nie to samo, co na obrazku. Na żywo sprawia wrażenie. Fajna sowa, prawda?


Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi