powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
środa, 14 stycznia 2015Sentencja: „Kiedy prowincjusze przybywają do Paryża często padają ofiarami zaćmienia wzrokowego spowodowanego światłami wielkiego miasta. Często mylą wielki świat z półświatkiem” Alexandre de Marenches.

Obrazek: Archiwalny, Ludzie wokół mnie, kiedyś, gdzieś w Paryżu. Cover.

czwartek, 08 stycznia 2015Tak sobie przypomniałem, że to miało być tak: fotka plus sentencja lub jakieś podobne słowo pisane. No to spróbujmy.
Świątek na piątek w obrazie i sentencja wierszowana poniżej. Świątek to Tryton. 

Pójdźmy wszyscy do stołówki
do kotleta i parówki!
Powitajmy schabowego
i kotleta wieprzowego!
Powitajmy kapuśniaka
i kartofle z warzywniaka!!!


Cover.
środa, 31 grudnia 2014Szczęśliwego Nowego Roku.
Mnóstwa udanych kadrów i ciekawych opowieści życzę wszystkim blogowiczom. Stałym bywalcom tego bloga, jak też przypadkowo tu przywiedzionym – udanej zabawy!.
Czas otwierać alkohole gazowane, bo to już „za pięć dwunasta” ;).
Ale pijcie z umiarem, żeby nie tracić ostrości. Najlepszego... no to chlup... Cover.


poniedziałek, 22 grudnia 2014

            

Brzemienna Madonna z katedry w pięknym mieście Evora. Nieczęsty widok, jeśli chodzi o Madonny. Francuska wikipedia twierdzi, że posagów brzemiennej Madonny jest na świecie 38 w tym we Francji 20, tam też wykaz gdzie stoją.

Podobno takie rzeźby były tępione, bo odbierały Madonnie boskość. Ta przetrwała, bo okoliczna ludność, tkwiąca w pogaństwie, miała zwyczaj składania modłów i darów w intencji płodności do różnych pogańskich bożków. Brzemienna Madonna miała ukierunkować intencje, modlitwy i dary oczywiście, w jedynie słusznym kierunku. Nie wiadomo ile próśb zostało pozytywnie rozpatrzonych. Tyle od strony religijnej.

Od strony sztuki, podobno figurka jest z kolorowego kamienia, a mnie się wydaje, że jest kolorowo pomalowana, w tym jej urok. Wokół złoto. Od dawna wiadomo, że błyskotki przyciągają jak magnes zarówno wielkich jak i maluczkich i rzucają ich na kolana.

Wesołych Świąt. Cover.

p.s Aż dziw bierze, że nie ma w Polsce takiej brzemiennej Madonny! Doprawdy, nie ma ??
wtorek, 16 grudnia 2014Ostatnio na blogu podobał się most, napisałem, że poszukam jeszcze czegoś.
Muszę przyznać, że nie bardzo trafiłem na cokolwiek ciekawego, ale przypomniało mi się, że pewna retrospekcja mostowa już raz była. – p.s. retrospekcjami zainspirował mnie znany blog o Warmii – to teraz, jeszcze jeden most i link retrospekcyjny, że się tak, wyrażę.
Powyższy most postawił facet, który budował je zawodowo, ale sławę przyniosła mu wieża, stojąca w Paryżu. Dołem można przejechać autem a górą tramwajem. Most łączy dwa brzegi miasta Porto. 
Mostowy link retrospekcyjny. W linku jest tekst, w tekście inne linki, proszę klikać, komentować, chwalić albo ganić. Pozdrawiam. Cover.18:28, cover_w
Link Komentarze (5) »
czwartek, 11 grudnia 2014Ludzie wokół mnie. Wspomnienie upalnego lata. Chyba dobre na to, co teraz mamy. Cover. 

Jeśli tu trafiłeś internauto to bardzo mnie cieszy, jeszcze bardziej będzie mnie cieszyło, gdy pozostawisz komentarz. Możesz także zamieścić linka do tego bloga u siebie, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Nie zapomnij przy tym, poinformować redakcji aby mogła zrewanżować się linkiem tutaj ;).

piątek, 05 grudnia 2014Obrazek z cerkwią. Taki zarys ma cerkiew w Powroźniku. Bardzo fajne rzeczy w środku, polecam obejrzeć foty w necie. Poniżej Świątek, który siedzi przy tej cerkwi. Cover.  


poniedziałek, 24 listopada 2014Świątek na piątek. Ale zaraz, zaraz przecież jest poniedziałek. A co to szkodzi, najpierw jest poniedziałek, a potem będzie jakiś piątek.

Czy jest na sali jakiś historyk sztuki od Frasobliwego? Bo mam taką rzecz: głównie czy też w większości, Frasobliwy podpiera się na kolanie ręką prawą, ale tu i ówdzie podpiera się ręką lewą!
Którą ręka powinien się Frasobliwy podpierać, dlaczego i z czego to wynika?
Oraz jaki jest stosunek podparć prawych do lewych? ;))

Ja na prawdę całkiem serio z tym dylematem. Wszystkich w tej kwestii zapraszam do komentarzy. Dziękuje.

Cover.
Kilka podobnych wpisów:

Ołtarz malowany.
Zafrasowany z Jaszczurówki
Religia zużyta
Jakby postrzelany
Mikołaj
Mural z Lanckorony
Oblicza św Kingi
Anioł jednoskrzydły     
  


niedziela, 16 listopada 2014Czar starych aut. Kto pamięta Adama Słodowego? Tylko czy on robił samochody? W każdym razie ktoś tu się nieźle natrudził.

Cover.
sobota, 08 listopada 2014Most. O jeden most za daleko... tylko od czego?  

Cover.


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi