powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
środa, 28 października 2009Zwykle blokowa architektura nie jest zbytnio atrakcyjna. Tym razem obrazek z miasta z takim daszkowym cudaczkiem.
Blokowiska dynamicznie zmieniają się, jedne lepiej inne gorzej, ważne żeby na głowę nie padało. Chyba zacznę bardziej zwracać uwagę także na bloki i wieżowce z epoki wielkopłytowej a nie tylko na kamienice i domy.
Jak macie jakieś ciekawe bloki na swoich blogach do pokazania, proszę się chwalić.

 

środa, 21 października 2009Malował malarz dniami nocami i namalował słonia ...... z uszami ;)

Młody malarz skarżył się Janowi Matejce:
- Maluję obraz dwa dni, a potem czekam dwa lata, żeby go ktoś kupił.
Matejko się uśmiechnął i powiedział:
- Młody przyjacielu, nie trzeba się tak spieszyć. Jeżeli będzie pan malował obraz dwa lata, to go pan sprzeda w ciągu dwóch dni.

Do pracowni Pabla Picassa wszedł kiedyś nowy listonosz. Oddał malarzowi list, rozejrzał się wokół i powiedział:
- Zdolnego ma pan synka...
- Dlaczego pan tak myśli - zapyta? Picasso.
- Przecież widzę, tyle tu rysunków.

A jak ktoś lubi pooglądać malarstwo to może zajrzeć na tego bloga albo  na tego gdzie również rzeźby i architektura.  

czwartek, 15 października 2009Teatr, rozrywka na jesienne wieczory. Tylko jak już idziecie to wyłączcie komórki i nie chwalcie się na głos, że znacie wszystkie kwestie na pamięć, aktorzy z tego powodu klaskać nie będą.
Kto chodzi i na co, proszę się chwalić w komentarzach.
Tutaj mamy fajny szyld z czeskiej Pragi, a kiedyś był fajny krajowy teatr.

sobota, 10 października 2009Dom ze sklepem. Takich domów i takich sklepów pełno w świecie, ale domów ze sklepem, który ma zegar nad wejściem już nie, nawet jeśli to sklep z zegarami. Może w tym miejscu, kiedyś działał jakiś zegarmistrz a może mieszkał nad sklepem, ale w końcu czy to takie ważne, ważne żeby zegar dobrze chodził.
A tak poza tym to ciekawe skrzyżowanie jest.  

poniedziałek, 05 października 2009Ot tak pusta boczna uliczka, niby nic ale za to jak równo bruk położony. Da się ?! Da ! Wprawdzie nie wszędzie, ale jednak. Poza tym szarawo, bardziej kolorowy widok z tego samego miasta tu.

czwartek, 01 października 2009Ludzie wokół mnie. Studentka. Niestety nie wiem w jakiej dziedzinie się kształci, w każdym razie do domu wraca późno co wcale nie musi być związane ze studiami. I pomyślcie tylko, że najpierw była małą dziewczynką potem poszła do szkoły, może takiej, by wylądować na uniwersytecie a to jeszcze nie koniec...

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi