powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
niedziela, 31 lipca 2011Muzeum Narodowe w godzinach szczytu. Dzień weekendowy. Miasto turystyczne. Dlaczego te muzea – a jest ich 9 plus oddziały – nazywają się narodowe, jak naród widać ich nie potrzebuje. Do innych zresztą też średnio zagląda.

Z innej strony: jak tu zaglądać do tych świątyń sztuki, kiedy wstęp taki drogi. (Naród płaci dwa razy, raz w podatkach z których, finansuje się utrzymanie, drugi, za bilet o ile nie pójdzie sobie do muzeum w dzień wolny od opłaty biletowej).

Z jeszcze innej strony: .... dobra, innym razem...

Kiedyś w lipcu:

lipiec 2007

lipiec 2009
lipiec 2010


niedziela, 24 lipca 2011Na tym skrzyżowaniu cykliści w Tour de France skręcają w lewo w Rue de Rivoli i nie zwracając uwagi na Joaśkę (ta złota na koniu na samym środku) mkną przed siebie do mety. Co ja tu będę pieprzoty pociskał, powiem tylko, że bardzo mi się podoba w tym molochu podejście pieszych do czerwonego światła na przejściach, po prostu jest normalnie w świecie ignorowane. Nie czyta się go jako „stój bezwzględnie”, tylko „wpadasz pod auto na własne ryzyko” i gitara. Jeśli się jednak coś wydarzy to mandat jest podwójny.Za zakłócanie ruchu samochodów i zawracanie dupy policjantowi ale takie kolizje zdarzają się sporadycznie. A kto nie był to niech sobie jedzie sam sprawdzić ;)
Narożny detal z tego samego miasta tu klikać.
A w tym linku taka uliczka bez reklam.

Kiedyś w lipcu:

lipiec 2007

lipiec 2009
lipiec 2010


środa, 13 lipca 2011Obrazki z miasta. Cyckonosze z majtami, najnowsza kolekcja letnia, chociaż tego to ja pewien nie jestem, na modzie się nie znam.
Pewien jestem, że odzienie obchodzi rocznice i to już 65!

Z okazji rocznicy .... proszę bardzo.

Kiedyś w lipcu:

lipiec 2007
lipiec 2009
lipiec 2010


sobota, 09 lipca 2011

                   

Obrazki z miasta. Zapomniana boczna uliczka wielkiego miasta.

Kiedyś w lipcu:
lipiec 2007

lipiec 2009
lipiec 2010


poniedziałek, 04 lipca 2011Panie i Panowie oto on:

- tram, tramvaj, tranbia, sporvogn, tramm, bagon, raitiovaunu, tramway, tranvia, trem, sporvagna, tramvia,
bèn, tramvajus, tramvajs, straßenbahn, trikk, electrico, tramvai, električka, spårvagn, tramvay, villamos, 

czyli tramwaj!

Ale także:
-
трамвай, 電車 , 电车 , τραμ , ტრამვაის, חשמלית,  トラム, טראַם, 트램 , трамвај, տրամվայով գնալ , تراموای , รถราง , ٹرام , xe điện,

czyli kaciapućka! (czyt. tramwaj!)  ;)

Kiedyś w lipcu:

lipiec 2007

lipiec 2009
lipiec 2010

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi