powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
niedziela, 26 lipca 2009Kamienno ceglany dom, taka zwykła banalna irlandzka architektura. Każda ściana z innej epoki, najstarsze okna zamurowano, inne wstawiono wraz z dobudówką ... i działa. Obrazki z miasta Cork, tu za to coś nowego, też działa.  

wtorek, 21 lipca 2009Boczna uliczka tuż przed trzynastą, po prawej jakiś remont, po lewej fachowcy, życie toczy się sennie. Obrazek z miasta, chyba typowa boczna uliczka w Pradze, podobna do tej, a jeszcze inna wygląda tak. I wszędzie równe chodniki i dziur nie ma chociaż bruk...

środa, 15 lipca 2009


Tym razem obrazek z miasta Toruń. Eleganckie kamieniczki prezentują się przy Rynku Nowomiejskim (jeśli się nie mylę). Rynek dosyć pusty, chyba turyści tu rzadziej docierają. Toruń i jego uroki już gościł na tych łamach, np. tutaj ale nie tylko.

piątek, 10 lipca 2009Kiedyś takie zegary mierzyły czas, czasami nawet dobrze. Teraz to tylko ozdobnik ale ma swój urok. Ciekawe czy jak go sporządzali to robili to z myślą o czasie czy z myślą o dekoracji ?

Kilka czasomierzy juz tu było, krakowski , słynny zegar z Pragi, inny zegar praski, z kościelnej wieży, z bocznej uliczki, z wieży w Lockerbie, i ratusza w Dumfries, z budynku Globus, prosto ze Szwajcarii, ale takiego co chodzi na słońce to nie było jeszcze.

Lubię miejskie zegary ;)   

wtorek, 07 lipca 2009Lubicie mleko ? A zsiadłe ? Kto lubi to proszę bardzo, trzeba tylko krowę wydoić. Krowa to zwierze rasowe, a ras jest wiele, podobno najwięcej mleka dają te czarno–białe.
Mleko krowie jest powszechnie znane ale też są inne gatunki, jest kozie, owcze, klaczy, renifera, bawołu, wielbłąda. Jest także mleko roślinne sojowe, ryżowe, migdałowe, kokosowe.

Średnia spożycia w Polsce 181 litrów, średnia unijna o. 350 litrów mleka i produktów mlecznych.
Mleko jest znane od czasu kiedy człowiek zaczął hodować zwierzynę czyli ok. 5 tys. lat temu, w Odysei Homer opisywał podstawowe sposoby produkcji twarogu.

No dobrze, to kto wydoi krasule ? Jakie mleko pijecie ?

00:57, cover_w
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 lipca 2009


Po 14 miesiącach – z małym przecinkiem, po 451 dniach - razem z nocami, niczym królik z kapelusza... Taadammmm !!... I o to mamy rozpoczęty na nowo, nieco wyremontowany, odkurzony blog, w którym znów pojawią się różne budynki, domy i chałupy (tu kliknij zobaczysz jak to się zaczęło)  i to co szanowna publiczności znacie. Cudów i arcydzieł fotografii nie należy się spodziewać, rewolucji nie będzie. Będą ludzie od czasu do czasu (tu kliknij zobaczysz kobietę pozującą)

Tylko czy w ogóle to ma jeszcze sens ? A może zamknąć w cholerę i wyjechać na antypody, albo chociaż rozpocząć całkiem nowy projekt ?
Takie to i inne dylematy ... odłóżmy na razie...

Pani od Yves Saint-Laurent’a, prosto z paryskiego stoiska z pachnidłami. Co tam pachnidła, koszule ! to jest coś ;) noszą się znakomicie...  no dobra co tam koszule... obsługa prima sort !! ;)

Redakcja bloga wita Wszystkich gorąco.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi