powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
wtorek, 27 kwietnia 2010Takich rzemieślników jeszcze nie było. Byli policjanci i był artysta oraz kilka innych osób. Kowali artystycznych nadal można spotkać w rejonach turystycznych, ot ciekawostka. Niedługo majowy weekend zaczynający sezon na takie atrakcje, ginące zawody, kowali, tkaczy, wikliniarzy, rycerzy różnych itp.
Pasjonaci w cenie.  

środa, 21 kwietnia 2010

                  

Bardzo lubię boczne uliczki, szczególnie w miastach ze stara, najlepiej średniowieczną zabudową. Takiej wąskiej jeszcze na blogu nie było (powyżej kategoria: ulice, uliczki, zaułki), wystarczy byle tapczan w poprzek ustawić, żeby się zrobiła barykada tarasująca przejście. Ciekawe jak się mieszka na takiej ulicy.
Dygresja.
Na samym środku okrągła pokrywa kanalizacyjna, takie pokrywy spotyka się wszędzie ale tylko u nas te studzienki wypadają zawsze na ¾ szerokości jezdni i tylko u nas nie da się ich położyć tak żeby nie wystawały ani żeby się nie zapadały. Ba, u nas gładki asfalt faluje niczym obrus na stole, a jak tu położyć np. taką kostkę na jezdni ?

poniedziałek, 12 kwietnia 2010Zafrasowany. Tak to sobie ludziska wymyślili, znaleźli takiego co się będzie martwił za nich i dostarczają mu powodów. Bardzo popularny motyw figuralny w przydrożnych kapliczkach, zwykle rzeźbiony przez anonimowych twórców ludowych. Na zdjęciu rzeźba z Jaszczurówki.

środa, 07 kwietnia 2010Okno na świat. Ostatnie okno z najwyższego piętra. Tych okien kiedyś było więcej, teraz zostało to jedno. Okna na fotoblogach jako temat główny pojawiają się tu i ówdzie, na tym blogu debiutuje. Aż dziwne, że dotychczas jeszcze tu nie gościło, a drzwi owszem już były...

piątek, 02 kwietnia 2010Zamiast zająca, baranka, czy innej pisanki - taki grubaśny, trochę wyrośnięty aniołek. Nie wiem na kim autor się wzorował, ale dla mnie ten anioł jest nieco przejedzony i na rauszu.
Wymalowany jest w klasztorze, klasztor już był. A całkiem inne malowidło, też religijne chociaż nie świąteczne można zobaczyć tu klikając.

No to udanych świąt ;)

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi