powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
sobota, 30 marca 2013


Guarda. W centrum wielka obronna katedra, a w wąskich bocznych uliczkach taki kolorowy barok. Igreja de São Vicente. Jasno, kolorowo, kwieciście, trochę marmurowo, trochę drewna, no i żyrandol. Nie wiem czy w kolorowych marmurach łatwiej się wisi na krzyżu, nigdy nie wisiałem, ale maluczkim się wydaje, że jak szubienice obłoża złotem, to samo wiszenie to pestka. Nieprawdaż?

I już lżej na duszy. Smacznego jajka ;).

Jeśli link do tego bloga znajduje się na Twoim blogu, a nie ma tutaj linka do Ciebie, poinformuj redakcję najlepiej w komentarzach. Redakcja naprawi to niedopatrzenie i odwdzięczy się linkiem.


wtorek, 26 marca 2013


Boczna uliczka. Uliczka zaparkowana. To akurat, wcale nie jest jakaś osobliwość, trudniej o takie bez samochodów, no cóż takie czasy.
piątek, 22 marca 2013


Ogrodzieniec. Ruiny. Zamczycho budowali różni możni, ruiny zawdzięczamy Szwedom. W całości kawał historii, na dziś świetna atrakcja turystyczna. Warto poczytać, pooglądać w necie oraz zwiedzić osobiście
wtorek, 19 marca 2013


Sztuka na blogu. Ta rzeźba wielkości pomnika to „Macierzyństwo”. Autor Fernando Bolero, Kolumbijczyk. Cywilizacja podobno nabiera kształtów, chociaż kilkaset lat temu też pulchne miały wzięcie (vide Rubens). Jak Wam się podoba? Kto jest „za”, kto jest „przeciw”?

Jeśli ktoś umieścił linka do tego bloga, gdzieś u siebie a nie znajduje linka do swoich poczynań, proszę o informację w komentarzach albo mailem.


wtorek, 12 marca 2013

W ramach zaklinania wiosny z cyklu ludzie wokół mnie: bazylia, estragon, szczypiorek. Co kto lubi. Nic tylko brać, używać i przyprawiać. I co by tu, czym przyprawić?
sobota, 09 marca 2013

Kolor się liczy. Szczególnie w tej szarości zimowej. Ładnie?. Bo mnie się podobają, w miejskim pejzażu takie akcenty. Wszystkiego kolorowego wobec tego.

piątek, 01 marca 2013

Nad dachami Sandomierza.
W górze dachy z kominami, w dole ludzie z zakupami.
Mgła horyzont pobieliła, przed wzrokiem zasłoniła.  

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi