powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
środa, 31 grudnia 2014Szczęśliwego Nowego Roku.
Mnóstwa udanych kadrów i ciekawych opowieści życzę wszystkim blogowiczom. Stałym bywalcom tego bloga, jak też przypadkowo tu przywiedzionym – udanej zabawy!.
Czas otwierać alkohole gazowane, bo to już „za pięć dwunasta” ;).
Ale pijcie z umiarem, żeby nie tracić ostrości. Najlepszego... no to chlup... Cover.


poniedziałek, 22 grudnia 2014

            

Brzemienna Madonna z katedry w pięknym mieście Evora. Nieczęsty widok, jeśli chodzi o Madonny. Francuska wikipedia twierdzi, że posagów brzemiennej Madonny jest na świecie 38 w tym we Francji 20, tam też wykaz gdzie stoją.

Podobno takie rzeźby były tępione, bo odbierały Madonnie boskość. Ta przetrwała, bo okoliczna ludność, tkwiąca w pogaństwie, miała zwyczaj składania modłów i darów w intencji płodności do różnych pogańskich bożków. Brzemienna Madonna miała ukierunkować intencje, modlitwy i dary oczywiście, w jedynie słusznym kierunku. Nie wiadomo ile próśb zostało pozytywnie rozpatrzonych. Tyle od strony religijnej.

Od strony sztuki, podobno figurka jest z kolorowego kamienia, a mnie się wydaje, że jest kolorowo pomalowana, w tym jej urok. Wokół złoto. Od dawna wiadomo, że błyskotki przyciągają jak magnes zarówno wielkich jak i maluczkich i rzucają ich na kolana.

Wesołych Świąt. Cover.

p.s Aż dziw bierze, że nie ma w Polsce takiej brzemiennej Madonny! Doprawdy, nie ma ??
wtorek, 16 grudnia 2014Ostatnio na blogu podobał się most, napisałem, że poszukam jeszcze czegoś.
Muszę przyznać, że nie bardzo trafiłem na cokolwiek ciekawego, ale przypomniało mi się, że pewna retrospekcja mostowa już raz była. – p.s. retrospekcjami zainspirował mnie znany blog o Warmii – to teraz, jeszcze jeden most i link retrospekcyjny, że się tak, wyrażę.
Powyższy most postawił facet, który budował je zawodowo, ale sławę przyniosła mu wieża, stojąca w Paryżu. Dołem można przejechać autem a górą tramwajem. Most łączy dwa brzegi miasta Porto. 
Mostowy link retrospekcyjny. W linku jest tekst, w tekście inne linki, proszę klikać, komentować, chwalić albo ganić. Pozdrawiam. Cover.18:28, cover_w
Link Komentarze (5) »
czwartek, 11 grudnia 2014Ludzie wokół mnie. Wspomnienie upalnego lata. Chyba dobre na to, co teraz mamy. Cover. 

Jeśli tu trafiłeś internauto to bardzo mnie cieszy, jeszcze bardziej będzie mnie cieszyło, gdy pozostawisz komentarz. Możesz także zamieścić linka do tego bloga u siebie, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Nie zapomnij przy tym, poinformować redakcji aby mogła zrewanżować się linkiem tutaj ;).

piątek, 05 grudnia 2014Obrazek z cerkwią. Taki zarys ma cerkiew w Powroźniku. Bardzo fajne rzeczy w środku, polecam obejrzeć foty w necie. Poniżej Świątek, który siedzi przy tej cerkwi. Cover.  


Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi