powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
wtorek, 24 grudnia 2013Wesołych Świąt.
Powyżej rzeźbiony tryptyk ołtarzowy z Bardejova. Ołtarz był ufundowany przez cech tkaczy a powstał w latach 1480-1490. Centralnie klęcząca Maria, malutki Jezus i pięć aniołów a w tle miasto, góry, pasterze. Dookoła święte: Barbara, Dorota, Katarzyna i Małgorzata. Ale która jest, która to już nie pamiętam. A poniżej trzej królowie i anioły, no i jeszcze cztery malowane sceny z życia Marii Panny. Prawa strona góra, wymalowana rzeź niewiniątek… z całym okrucieństwem…
Wesołych Świąt jeszcze raz.


poniedziałek, 16 grudnia 2013Spała, ale czujnie. Jedno oko otworzyła, gdy szelest ja doszedł. Spokojnie okiem łypnęła i znów drzemkę ucięła. Na żywo jednak to nie to samo, co na obrazku. Na żywo sprawia wrażenie. Fajna sowa, prawda?


środa, 11 grudnia 2013Jeszcze raz Sucha Beskidzka. Tym razem zamkowa podłoga. Jak ktoś chce mieć „jak na zamku” to może sobie skopiować wzór. Ważne żeby ułożyć tak by nie skrzypiało jak się chodzi ;)


środa, 04 grudnia 2013Zamek w Suchej Beskidzkiej, jak każdy zamek u nas ma ciekawą historię, kilku właścicieli, swoje upadki i wzloty. Ostatnio jest w okresie odnawiania, więc w fazie wzlotu. Na zamku można zobaczyć ciekawy zbiór malarstwa i różne regionalia. Po zamkach różnych pojawiają się „białe damy”, tu pojawia się czarna a raczej ubrana na czarno Anna Wielopolska. Lubiła wyprawiać się na zbójów, złapanych uśmiercała.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi