powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
niedziela, 26 grudnia 2010Klasztor ojców bernardynów, którzy po prawdzie są franciszkanami. Co i jak tutaj.  Kasę na klasztor w roku 1600 wyłożył Zebrzydowski Mikołaj – wojewoda krakowski, ten od rokoszu, potem dokładali się następcy aż całość rozrosła się w całkiem poważny biznes. Wszystko kręci się całkiem sprawnie pod bacznym okiem Matki Bożej Kalwaryjskiej patrzącej z obrazu nieznanego malarza. Obraz jest z pierwszej połowy XVII w., prawdopodobnie sprzed roku 1641 i ma sprawiać cuda.

Z innej beczki: w Polsce mamy 151 zakonów, zgromadzeń żeńskich (ok. 25 tys. sióstr), 61 zakonów, zgromadzeń męskich ( ok. 13 tys. chłopa). Ponadto 33 instytuty świeckich.
Ciekawostka statystyczna tutaj.

p.s ciekawe ilu fachowców potrafi rozróżnić te byty.


poniedziałek, 20 grudnia 2010Mieszkanie dla ptaka się znajdzie, przydałaby się stołówka. Stołówki mogą być różne, stołówki wypasione prosto z Niemiec. Mogą być z epoki kamiennej, jeśli nie ma pod ręką innego budulca, albo z epoki plastiku. Ostatecznie mogą być chiński, bo teraz wszystko jest chińskie a żarcie chińskie jest całkiem dobre, jeśli nie jest to zupka w proszku.
Dokarmiacie ?
Jakieś własne pomysły ?


środa, 15 grudnia 2010


Trzeba tylko dotrzeć za próg. Gorąca herbata czeka. Po drodze można zajrzeć tutaj


piątek, 10 grudnia 2010Zimowa ścieżka przez ciemny las. Najważniejsze to jej nie zgubić, bo wtedy można zostać w zaspach do wiosny albo być upolowany przez wilki.
Acha... i nie wynosić choinek z lasu !!23:01, cover_w
Link Komentarze (1) »
sobota, 04 grudnia 2010Zimą najważniejsze jest wyjście z progu. Dobre wyjście z progu dodaje skrzydeł. Czego sobie, maskonurowi i Państwu serdecznie życzę.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi