powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
piątek, 28 lutego 2014


Sztuka na blogu, miał być świątek na piątek ale nie będzie. Będzie anioł. Chyba on to. Taki trochę ściorany życiem. Się mu skrzydło jedno urwało, oj nie poleci. Ale znalazł sobie miejsce, stoi w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Tam tez gromada innych podobnych. Od Tośki lepszego wrażenia nie robi, ale ze względu na skrzydło niech ma swoje 5 minut.
p.s ktoś go kiedyś sporządził, pewnie jako cześć większej całości, ciekawe co sobie taki rzeźbiarz myślał, jak go wydłubywał z kawałka drzewa.

Cover.


sobota, 22 lutego 2014Uliczka kamienna. Gdzieś w małym miasteczku a może nawet wiosce. Sielsko anielsko, w sam raz na spacer poobiedni.
niedziela, 16 lutego 2014Przechodnie przemykają patrząc przelotnie. Potem pamiętają pobliże i przechodzących, pobieżnie i powierzchownie. Pozdrawiam przechodzące panie.
Pancover ;)
 

wtorek, 11 lutego 2014Kolorowe słodkości, bo jednym już jest słodko i kolorowo a innym może dopiero będzie. No i czas szarzyzny za oknem. Takie tam.
Cover.


20:57, cover_w
Link Komentarze (8) »
czwartek, 06 lutego 2014


Miejski detal historyczny. Zabytkowa kamienica zamojska. A ta rzeźba to Kazimierz Jagiellończyk zwany Świętym, jest jedynym świętym tego imienia. Syn Kazimierza Jagiellończyk IV i Elżbiety Rakuszanki. W 1960 kawałki świętego wysłano kawalerom maltańskim bo sobie obrali go na patrona. Kamienica powstała w 1604, ale była przebudowywana. Ciekawe czy Kazimierz by się poznał, że to on ?

Cover.


sobota, 01 lutego 2014Trochę sztuki na blogu, rzeźba będąca hołdem jednego rzeźbiarza dla innego. Alfred August Janniot składa hołd staremu mistrzowi Jeanowi Goujon. Wszystko z wapienia, częściowo polichromia o fajnych wymiarach 220 x 235x 129. Jak ktoś ma kawałek reprezentacyjnego korytarza to w sam raz. Ujęcie nie najlepsze, ale innego nie mam.   Cover.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi