powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
środa, 29 lutego 2012


Witraż. Trzynastu Najważniejszych. Ale, który jest, który, poza szefem, dwunastu domyślnych? Pewnie znawcy rozpoznają, chociaż mam wątpliwości czy takich się ze trzech znajdzie. Z całego wzoru najbardziej podoba mi się ta czerwono niebieska kratka, chociaż to nie jest Szkocja tylko Portugalia. Kogo interesuje: co, gdzie jak i kto?! - to powinien się udać albo poszukać informacji na temat Katedry Najświętszej Maryi Panny w Lizbonie.
sobota, 18 lutego 2012


Inny klimat, inne wnętrze. Barwnie i kolorowo. Strojnie i bogato. I bardzo teatralnie.
A tu całkiem niezły pomysł na wykorzystanie kościelnych wnętrz
: Arnhem. Holandia.
niedziela, 12 lutego 2012


Kościelne wnętrze, stare, ceglane, wysokie, ciemne, zimne. W sam raz na chwilowy odpoczynek w czasie upalnego lata. Tak budowano w średniowieczu, potem czasy się zmieniły i ascetyczny styl bez wystroju nie znajdował uznania
sobota, 04 lutego 2012Widok na miasto z akcentem monumentalnym. Rozmiar ma znaczenie. Po co ten rozmiar taki? Ano, żeby malutcy wiedzieli jacy mali są oraz z tysiąca innych powodów. W tym przypadku nawet się komponuje. Katedra św. Kolomana, jakieś 5 wpisów niżej była w zbliżeniu.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi