powstaja obrazki, zatrzymane w kadrze chwile. Głównie obrazki z miasta i ludzie wokół mnie. Nie zatrzymuj sie na ostatnim, sięgaj głębiej. Daj wyraz obecności.
Blog > Komentarze do wpisu

Kawałek zamku i kawałek legendy.
Na zamku w Niedzicy ukazuje się Biała Dama. A było to tak, ojciec panny, do którego rodu zamek należał Sebastian, zawędrował aż do Peru gdzie poślubił córkę wodza jednego z peruwiańskich plemion.  
Z tego związku przyszła na świat Umina, którą pojął za żonę książe z rodu Tupak Amaru, bratanek przywódcy powstania Indian przeciwko Hiszpanom w roku 1779. Powstanie utopiono we krwi a Sebastian wraz z córką Uminą oraz wnuczkiem i członkami Rady Inków uciekł do Włoch, a potem do rodzinnej Niedzicy. Tutaj Umina została skrytobójczo zasztyletowana na dziedzińcu. To ona się ukazuje. Natomiast małoletni wnuk został wywieziony do Krumlowa gdzie adoptowali go Beneszowie, po dojściu do pełnoletniości miał otrzymać testament Inków, który pozostawiła Rada zawierający informacje o ich skarbie.
Dokument odnalazł , prawnuk Andrzej Benesz w 1946r, kierując się wskazówkami z pozostawionych przez Rade innych dokumentów odnalazł pod schodami do zamku średniego ołowianą tubę z pismem zwanym kipu do którego były przytwierdzone trzy blaszki złote z napisami Titicaca, Vigo, Dunajec. Niestety przesłania Inków zawartego w testamencie nie udało się odczytać do dzisiaj. Nigdy tez nie odnaleziono grobu Uminy, pochowanej w srebrnej trumnie.
Po zbudowaniu tamy szanse na odnalezienie skarbu zmalały…. Ale szukać kto chce to może.
To tak w skrócie

piątek, 07 sierpnia 2009, cover_w

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/08/07 23:49:45
stare znajome kąty... i legendy też;)
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione. Najlepsze Blogi